Hakkımızda

Trakya Roman ve Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2011 yılında kurulmuş olup kısaltması TROYDEM dir. Öncelik alanı Edirne Merkez olmasına rağmen birçok ilçede hatta bölgede faaliyetler göstermektedir.  Dernek bünyesinde 62 üye, 128 gönüllü bulunmaktadır. Medikal, giysi, erzak gibi yardımlar kabul eden ancak maddi yardım kabul etmeyen bir dernek olması bölgede güven sağlamaktadır.

Troydem kurulduğu dünden bugüne kadar;

Edirne Belediyesi ve yardımseverlerin desteğiyle dezavantajlı bireylerin yaşanılabilir konutlara sahip olması için 210 adet evin onarımını gerçekleştirmiştir.  200’den fazla engelli vatandaşa engelli aracı temin etmiş, 500 kişiye hasta bezi, erzak gibi konularda destek olmuştur. Her yıl Edirne Valiliği, Edirne Belediyesi, Kızılay gibi kurumlarla vatandaşlar arasında köprü görevi üstlenmiştir. Eğitim, sağlık, istihdam, barınma gibi konularda projeler yapmıştır. Her yıl 20 öğrenci ye okul forması temin etmektedir. Roman çocuklarını güreş sporuna teşvik etmek için güreş spor kulüpleri ile ortaklaşa çalışmaktadır. Birçok engelli bireyin istihdamda yer bulmasını sağlamıştır. Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Etkili İletişim ve Güvenli Gelecek projesi yaparak engelli bireylerin ve ailelerinin iletişim konusunda yaşadıkları zorluklara çözüm olunmuştur.

Kızılay ile birlikte Edirne İli Süloğlu ilçesinde ki zor şartlar altında yaşayan roman vatandaşlara erzak ve giyim yardımı yapılmıştır.

Uzunköprü ve Keşan ilçelerinde ki engelli bireylerin talepleri doğrultusunda engelli aracı ve gıda yardımları düzenli olarak yapılmaktadır.  ÜYE GİRİŞİGoogle Analytics Kodunu buraya koyun